TOMÁŠ A. MATĚJOVSKÝ

partner, dozorčí rada

Tomáš A. Matějovský je jedním ze zakládajících partnerů společnosti. Je zodpovědný za obchodní strategii a vztahy s finančními institucemi a partnery ve Švýcarsku, kde trvale žije. V současné době zároveň působí jako nezávislý poradce pro švýcarskou privátní banku E. Gutzwiller & Cie., Banquiers, Basilej.


V letech 1980-1983 založil a vedl oddělení portfolio managementu u Ueberseebank AG v Curychu (nyní AIG Private Bank). Od roku 1972 pracoval na burze v Curychu pro Private Bank & Trust Co. Ltd. Tomáš A. Matějovský studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a na Univerzitě v Curychu.


V roce 1983 založil společnost Gutzwiller & Partner Ltd. v Curychu specializovanou na portfolio management a privátní bankovnictví pro jednu z nejstarších privátních bank ve Švýcarsku, E. Gutzwiller & Cie., Banquiers, Basilej. Stal se jejím generálním ředitelem a držitelem bankovní licence. Od roku 1992, kdy společnost formou Management Buy Out společně s dalšími partnery koupil, zde byl majoritním akcionářem, členem představenstva a výkonným ředitelem. Po prodeji svého majoritního podílu ve společnosti Gutzwiller & Partner Ltd. v roce 1996 bance Rabobank (Schweiz) AG, Curych, zůstal až do konce roku 1999 členem představenstva společnosti a později se stal jejím privátním poradcem.